Filenin Sultanları yurda döndü! Coşkulu karşılama…

CEV 2023 Avrupa Şampiyonası finalinde Sırbistan’ı deviren ve tarihinde ilk kez Avrupa şampiyonluğu elde eden A Milli Voleybol Takımı ülkeye döndü.

Belçika’nın başkenti Brüksel’deki maçın ardından sabah saatlerinde tarifeli uçakla Türkiye’ye gelen Filenin Sultanları, saat 11.30 civarında yurda vardı. Havalimanında coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanan şampiyon milliler, çiçekler ve bando takımı eşliğinde ülkeye ayak bastı.

Sporcularımı akşam yapılacak kutlama için çağrıda bulunmayı unutmadı.

Sosyal medyadan video paylaşan milli sporcular, Galataport’ta düzenlenecek şampiyonluk kutlamasına herkesi beklediklerini söylediler.

ÜSTÜNDAĞ: TEK BİR KUPA KALDI

Havalimanında açıklamalarda bulunan Mehmet Akif Üstündağ, sıradaki hedefin olimpiyatlar olduğunu söyledi:

“Bu ülkenin gururu olduysak, güzel şeyler yaşattıysak ne mutlu camiama, ekibime. Voleybol bu ülkeye tarihinde ilkleri yaşatıyor. Almadığımız tek bir kupa kaldı. O da sırada olimpiyat diyoruz. İnşallah kürsüde olacağız. O İstiklal Marşı’nı okurken bizi yalnız bırakmayan gurbetteki taraftarlarımız, ülkede bizi izleyen taraftarlara çok teşekkür ediyorum.”

“DEVAMI GELECEK”

“Sırada olimpiyat olduğunu düşünüyorum. Bu ülkeye inanılmaz bir tablo yaşattık. Bütün paydaşlara teşekkür ediyorum. Burada çok büyük emekler var. Bu başarı kolay olmadı. Kulüplerimizin, antrenörlerimizin büyük katkısı var. Emek veren herkese, bizi yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu mutlukluk sürdürülebilir olacaktır, devamı gelecektir. Bu takım olimpiyatlarda da büyük derece elde edeceğine inanıyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x