Justin Timberlake alkollü araç kullanırken yakalanmıştı… Şimdi herkes onu savunuyor

Justin Timberlake, son günlerde bir skandalla anılıyor. Geçtiğimiz yıl eski sevgilisi Britney Spears’ın yayınladığı kitap nedeniyle göz önünde olan Timberlake, bu defa da gözaltına alınmasıyla gündemde.

Timberlake, alkollü bir şekilde araç kullanırken yakalandı ve gözaltına alındıktan sonra da serbest bırakıldı. Ünlü şarkıcının bu durumu sosyal medya sert eleştiriler alırken, yakınlarından Timberlake’e destek gecikmedi.

Billy Joel ve Gayle King gibi yıldızlar yaptıkları açıklamalarla Justin Timberlake’in yanında yer aldılar.

Timberlake, 18 Haziran gece yarısından kısa bir süre sonra tutuklandı. Sarhoşken araba kullanmakla suçlandı ve kefaletsiz serbest bırakıldı. Memur Michael Arkinson’un sunduğu polis raporuna göre Timberlake kenara çekildiğinde gözleri kan çanağı gibiydi ve nefesinde kuvvetli bir alkol kokusu vardı. Memur Arkinson, Timberlake’in direksiyona geçmeden önce bir martini içtiğini söylediğini aktardı.

ÇALIŞANLAR TEDİRGİN

Billy Joel, haberlere tepki verirken dikkatli olunmasını tavsiye etti ve insanların keskin yargılarda bulunmamalarını istedi.

Gayle King ise “Justin Timberlake gerçekten çok harika bir adam. Dinle, bu açıkça bir hata. Eminim kimse bunu ondan daha iyi bilemez. O sorumsuz bir insan değil, umursamaz değil, dikkatsiz değil” dedi.

Timberlake’in eşi Jessica Biel ise kamuya açık bir yorumda bulunmadı. Ancak bir kaynak People’a, mutlu olmasa da Biel’in Timberlake’i desteklemeye hazır olduğunu ve her zaman onun yanında olacağını söyledi.

Timberlake’in mahkeme tarihi, Madison Square Garden’da iki gösteriden ikincisini gerçekleştireceği gün olan 26 Temmuz olarak belirlendi. Ayrıca bu haftanın sonlarında Chicago’da iki gösteri gerçekleştirmesi planlanıyor. Timberlake henüz turunda herhangi bir değişiklik açıklamadı.

Yoğun turne programı sırasında yaşanan bu gelişme ayrıca organizasyonda çalışanları da tedirgin etti. Justin Timberlake, şok olan ekipten özür diledi ve “Gösteri devam etmeli” dedi.

İsminin açıklanmaması kaydıyla konuşan içeriden bir kaynak, “Bu tutuklamanın ekipte gerilim yaratmamasını sağladı, bir patron gibi tepki verdi. Herkes onun söylediklerini duyunca mutlu oldu” dedi.

Grammy ödüllü şarkıcı, New York eyalet yasalarına göre bir yıl hapis cezasına, para cezasına çarptırılabilir veya altı ay süreyle ehliyetinin el koyulması gibi cezalara çarptırılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x